צפו: "אנחנו פה כדי שמשפחת השכול לא תגדל"

04.02.18

בבית המשפט העליון הסתיים הדיון בעתירה שהגישה משפחת סלומון לבג"צ בה דרשה המשפחה להרוס את בית המחבל באופן מלא, ולא באופן חלקי וזאת לצורך הרתעה עתידית ומניעת פיגועים נוספים.

בדיון פנתה מיכל סלומון, אלמנתו של אלעד הי"ד, לשופטים וביקשה כי יורו לכוחות צה"ל להשלים את הריסת בית המחבל. בסיום הדיון דחו שופטי העליון את ההחלטה למועד מאוחר יותר.

לאחר הדיון סיפרה מיכל "באנו לבית המשפט לבקש הרס של בית המחבל בצורה מלאה. עוה"ד הסביר בצורה מדוייקת את כל הסיבות לכך.

בסוף הדיון פניתי לשופטים ואמרתי להם, שאנחנו פה מסיבה אחת – צריך לייצר כושר הרתעה כדי למנוע את הפיגוע הבא, לאף אחד אין מושג מה זה להיות משפחה שכולה באמת, מאחורי זה יש חיים שלמים, יש הרבה סבל, יש הרבה החלטות שצריכים לקחת לבד.

ואנחנו פה כדי שהמשפחה הזו, משפחת השכול תסתיים, שלא יצטרפו עוד חברים חדשים. כולי תקווה שבית המשפט יחשוב על הדברים באמת, ויבין שהפקר חיי אדם מתחיל כאן, במניעת ההרתעה"

עוה"ד חיים בלייכר מהארגון אשר הגיש את הבג"צ וייצג את המשםפה בדיון מסר בתחילת הדיון "חשוב לנו ללכת ולעשות הכל כדי למגר את הטרור האיסלאמי הקיצוני הרצחני.
במקרה הזה של רצח אכזרי, ודאי שהרס הבית היה צריך להיות מוחלט, בשביל לשדר שהטרור לעולם לא ישתלם.

לצערנו בעקבות תקדימים בגציי"ם הייתה טעות בפרשנות, המדינה שגתה ולא הרסה את כל הבית. אנחנו חושבים שזו טעות מהותית. אבל זו גם טעות משפטית גדולה ואת זה נלך ונוכיח במהלך הבג"צ.

אנחנו רוצים לחזק את ידי כוחות הביטחון, שיהיה להם את כל הכלים לפעול נגד הטרור בלי שום חשש, ואנחנו רוצים שגם אזרחי ישראל יוכלו לומר דבריהם בבית המשפט ויילחמו את המלחמה המשפטית של להחזיר לצה"ל את הכוח החוקי לבצע את מה שמוטל עליהם ואת חובתם להגן עלינו, אזרחי המדינה.

אנחנו פה בשם משפחת סלומון וגם בשם כל המשפחות השכולות, שהם עצמם גם בשם כל עם ישראל. כולנו מאחוריהם בעניין הזה של שינוי המומנטום ונתינת הכלים לצה"ל להילחם ולמגר את הטרור כולו" הוסיף בלייכר.

לדיון הגיעו מספר משפחות שכולות נוספות אשר הגיעו בכדי לגבות את משפחת סלומון בדרישתה.

https://www.facebook.com/rishmi.honenu/videos/1797808613609381/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים