צפו: "בית המדרש הפך לחדר כושר"

שבועיים לאחר שהאריך אלוף פיקוד המרכז ניצן אלון את צו התפיסה לישיבת עוד יוסף חי ביצהר, מתברר כי בית המדרש של הישיבה הפך לחדר כושר בידי חיילי מג"ב השוהים במקום.

תושבים שנכנסו למתחם הישיבה, שגודר בתיל ואוכלס בידי פלוגת מג"ב, הצליחו לתעד את דלת בית המדרש אותה שברו השוטרים, וכן מתקני כושר שהוצבו בבית המדרש.

בעקבות התיעוד, פנה היום (ב') עו"ד עדי קידר מהארגון, המייצג את הישיבה, במכתב דחוף לאלוף הפיקוד ובו דרישה להפסקת חילול הישיבה והוצאת מתקני הכושר מבית המדרש.

"אנו נמצאים בימים אלו בתקופת הימים הנוראים", כתב עו"ד קידר, "בימים כתיקונם בתקופה זו, בית המדרש היה מלא בתלמידים אשר היו עוסקים בלימוד תורה באמירת סליחות ובתפילות החגים, לא יתכן כי כוחות צה"ל השוהים במקום יחללו את בית המדרש ובמקום הקדושה אשר הייתה שוררת במקום יעסקו בפעילות כושר".

"לא זאת בלבד אלא שנודע לנו שבחדר הכושר משתמשות גם החיילות שמוצבות במקום. כיצד יתכן כי קצינים בצה"ל יתנו יד למצב שכזה?? הזילות בה נוהגים כוחות צה"ל בבית המדרש הינה מזעזעת ופוגעת קשות ברגשות העם היהודי", הוסיף עו"ד קידר. "אנו מלאים בושה שכך צה"ל נוהג בבית המדרש, התנהגות זו הינה הוספת חטא על פשע, שכן בתפיסת בית המדרש אין כל צורך ביטחוני ויש כאן התנכלות לעולם התורה".

עו"ד קידר מציין עוד כי השוטרים גרמו למתחם הישיבה נזקים נוספים מלבד שבירת הדלת הנראית בתיעוד, וגרמו נזקים לדלת חדר האוכל, שברו חלון ועוד.

העתקים מהמכתב נשלחו לרבנים הראשיים, הרב הצבאי הראשי, שר הבטחון יעלון, שר הדתות נפתלי בנט וסגן השר הרב אלי בן דהן, וח"כים נוספים.

יש לציין כי את תפילות ראש השנה קיימו תלמידי הישיבה בבית המדרש הזמני שנבנה סמוך לפנימיות הישיבה, וכעת נערכים בישיבה לקראת תפילות יום הכיפורים ושמחת תורה, אז פוקדים את הישיבה אורחים רבים. אולם למרות הקשיים והצפיפות, בישיבה נמשכים הלימודים כסדרם וקול התורה נמשך. "כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ",

קרדיט הוידאו והתמונות: הקול היהודי.

https://www.youtube.com/watch?v=JU9lvkDMvPQ

5 6

Call Now Button