צפו: כתב אישום הוגש נגד שוטר שתקף צעיר יהודי

בעקבות תלונה שהגיש עו"ד מנשה יאדו מהארגון כנגד השוטר שלומי נחמן מהיחידה לפשיעה לאומנית במחוז ש"י על הפעלת אלימות פיזית ומילולית ללא כל צורך על קטין, הוחלט במחלקה לחקירות שוטרים להגיש כנגד השוטר כתב אישום בגין תקיפה ללא צורך.

האירוע התרחש לפני כחצי שנה, בזמן שהקטין וחברו שהו במבנה בגבעת 'עוז ציון' הסמוכה לגבעת אסף בבנימין. על פי כתב האישום, לגבעה הגיעו מספר שוטרים, בניהם הנאשם אשר אומר לקטין וחברו שהם שוהים בשטח צבאי סגור על פי צו אלוף, ואף מקריא הם את הצו. שוטר נוסף שהיה במקום תיעד את הקראת הצו, והקטין וחברו החלו לצלם גם הם את המתרחש.

במהלך הקראת הצו הקטין וחברו אמרו אמירות מזלזלות כנגד השוטר, בניהן "תספר את זה לסבתא שלך". השוטר סיים להקריא את הצו, ואז על פי כתב האישום "החל לגדף את המתלונן וחברו, חבט בידו במכשירי הטלפון שהחזיקו, הכה את המתלונן באזור אשכיו באמצעות ברכיה, והדף אותו בחוזקה לאחור". הנאשם לא חדל ממעשיו, המשיך להכות את הקטין בראשו, לבעוט בו ולהכות אותו בבטנו, כאשר בכתב האישום מתואר כי הקטין צועק לעברו "מה אתה מרביץ. אתה שוטר, אני אתבע אותך".

על פי כתב האישום, בשלב זה יצא השוטר הנאשם מהמבנה, אך רגעים ספורים לאחר מכן שב על עקבותיו וחזר אליו. הנאשם החל בשנית להכות את המתלונן, וזאת כאשר נוכחים סביבו שוטרים נוספים. הנאשם חדל ממעשיו רק לאחר שהשוטרים הנוספים הרחיקו אותו מהמתלונן.

בסרטון שצילמו הקטין וחברו ניתן לראות את השוטר מקריא את הצו, אומר לקטינים כי "זה שאתם מצלמים אותי לא עושה עלי רושם", וכן מאיים עליהם "אם אתה תדבר על סבתא שלי..". לאחר מכן השוטר מתעצבן ומעיף את מכשיר הטלפון הנייד לקרקע. משלב זה ניתן רק לשמוע את המתרחש, ואכן שומעים בבירור את השוטר מקלל נוראות את הקטין, מכה אותו ואת הקטין מבקש ממנו להפסיק.

כאמור, בעקבות תלונת הקטין וחברו ובעזרת הארגון, נגד השוטר, הוחלט במח"ש להגיש נגדו כתב אישום בגין תקיפה שלא כדין.

עו"ד מנשה יאדו שייצג את הקטין וחברו מסר בתגובה " או שהוא שוטר או שהוא ערס לבוש מדים, ולתת מכות כמו ערס זה כבר לא הוגן. יש לברך על האכיפה נגד השוטר ויש לקוות כי ייאכפו גם תלונות שלא מגובות בסרטונים".

בוידאו: הסרטון של השוטר האלים.

https://www.facebook.com/rishmi.honenu/videos/1978665252190382/

צילום תמונה ממוזערת: יונתן סינדל- פלאש 90

 

Call Now Button