שוחררו כל עצורי ההרס בכוכב השחר

במהלך ההרס ליד כוכב השחר הבוקר עצרה המשטרה 13 אזרחים, 2 מהעצורים הובאו מאוחר יותר בפני בית משפט השלום בירושלים, אשר פסק לשחררם ללא הרחקה מהאזור. עו"ד נתי רום מטעם ארגון חוננו "שמחים על החלטת בית המשפט, מקווים שהאכיפה הבררנית תיפסק".

שוחררו כל העצורים שנעצרו במהלך ההרס שביצעו כוחות הביטחון ליד הישוב כוכב השחר בבנימין הבוקר (ב'). רובם שוחררו לאחר מספר שעות, אולם 2 מהעצורים הובאו בהמשך היום בפני בית משפט השלום בירושלים, כשהמשטרה מבקשת להרחיקם מהאזור ל30 יום. בית המשפט החליט לשחררם ללא הרחקה כלל.

בבית המשפט טען נציג הפרקליטות כי העצור, שהינו קטין, התבצר באחד המבנים שהיו מיועדים להרס. במהלך הדיון התפתח דין ודברים בין נציג הפרקליטות לעו"ד נתי רום, שייצג את העצור מטעם ארגון חוננו. לדברי עו"ד רום בקשת ההרחקה ל30 יום מהאזור הינה סוג של ענישה אותה ביקשה המשטרה להשית על העצור.

עו"ד רום טען בבית המשפט "נסיונות של חברי (נציג הפרקליטות) עוברים על עבירה אתית ולצערי מלמדים ששיקוליו למעצרם ופגיעה בזכויות הקטינים והכפשה על הגבלת חירותם אינם ענייניים".

בסוף הדיון החליט השופט דניאל מרדכי דמביץ לשחרר את העצורים בערבות, ללא הרחקה כלל.

עו"ד נתי רום שייצג את העצורים מטעם ארגון חוננו מסר "בעוד עשרות מבנים של בדואים באזור נשארים על תילם, הגיע היום כוח גדול של משטרת ישראל תוך הפעלת אלימות קשה והרס שמונה מבנים, כולל בית כנסת, של תושבים יהודים ליד ישוב כוכב השחר. היתה אלימות קשה מאוד.

משטרת ישראל הגיעה לביהמ"ש עם 2 עצורים, וביקשה להרחיק אותם מהאזור ל30 יום. אנו שמחים שביהמ"ש החליט לשחררם ללא הרחקה, ומקווים שאכיפה בררנית זו תיפסק לאלתר".

צפו בדבריו של עו"ד נתי רום:

Call Now Button