שוטרים אסרו על חתן לעלות להר הבית – "המשטרה מצפצפת על בג"ץ"

למרות קביעה מפורשת בפסק דין של שופטי בג"ץ שניתן לאחרונה ובו נקבע כי דרישת המשטרה לחתימה על "כתב התחייבות" כתנאי לעלות להר הבית מנוגדת לנוהל המשטרתי ומתבצעת בניגוד לדין, מנעה אמש המשטרה מחתן וכמה מחבריו לעלות להר הבית.

החתן הגיע עם כמה חברים לעלות להר לקראת חתונתו הערב. אולם בכניסה להר הודיע להם אחד השוטרים כי הם מנועים מלעלות להר, וכי עליהם לתאם שיחה עם מפקד יחידת המקומות הקדושים, ושם יוסבר להם מדוע נאסר עליהם לעלות להר.

עו"ד מנשה יאדו מהארגון, אשר ייצג לאחרונה את עולי הר הבית בבג"ץ בו נקבע כי הליך זה אינו חוקי, שלח מכתב בהול למפקד מרחב דוד בו כתב כי פרקטיקה זו מנוגדת גם לנוהל החדש שגיבשה המשטרה עצמה ואותו הציגה לבג"ץ, אשר קובע כי גם במקרי קיצון, הרחקה לא תינתן אלא לאחר שימוע, מה שלא קרה במקרה זה.

"שלילת זכותם לעליה להר הבית תהווה שימוש שלא כדין בכח המשרה וביודעין, לאחר שהדברים נבחנו בבג"ץ ובג"ץ אמר את דברו נחרצות", כתב עו"ד יאדו למפקד המרחב.

יש לציין כי לאחרונה נקבע בפסק דין של בית משפט השלום בירושלים כי פעיל הר הבית יקבל פיצוי כספי משום שהגיע להר הבית ורק שם גילה כי הוא מנוע מלעלות להר. בית המשפט קבע כי על המשטרה להודיע מראש על החלטה לאסור על אדם לעלות להר, דבר שגם במקרה זה לא בוצע.

עו"ד מנשה יאדו: "במשך שנתיים שלמות צפצפה המשטרה על הנוהל והחוק ופעלה בניגוד לדין. למרות שבג"ץ קיבל את עמדתינו וקבע שהמדינה פעלה בניגוד לדין וחייב את המדינה בהוצאות העתירה, אנו רואים הבוקר כי המשטרה ממשיכה לפעול בניגוד לחוק והפעם מצפצפת לא רק על עולי הר הבית אלא גם על שופטי בג"ץ".

ארגון חוננו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים