שלושה עצורים בחשד ל "תג מחיר"

28.01.14

שלושה יהודים נעצרו על ידי השב"כ בחשד להצתת רכבים של ערבים

אחד מהעצורים אב לשלושה ילדים המוגדרים כנכים מוחזק בידי השב"כ יותר מ10 ימים. רעייתו יוצאת בקריאה נרגשת: אנא, התחשבו לכל הפחות במצבם של הילדים הנכים שזקוקים לו.

הערב (ג) הותר לפרסום כי שלושה יהודים, תושבי חוות גלעד, יצהר ואלון מורה מוחזקים בידי השב"כ בחשד להצתת רכבים של ערבים. יהודה לנדסברג, אחד מהשלושה נעצר כבר לפני יותר מ10 ימים ורק אתמול (ב) הותר לו להיפגש עם עו"ד עדי קידר מטעם ארגון חוננו. השניים הנוספים נעצרו בתחילת השבוע ועדיין נמצאים תחת איסור מפגש עם עו"ד.

יצוין, כי על כל פרטי החקירה חל עדיין צו איסור פרסום.

יהודה לנדסברג העצור כבר למעלה מ10 ימים בפרשייה הנוכחית ומעצרו הוארך היום עד ליום חמישי הקרוב, מתגורר בחוות גלעד, בן 25 ואב לשלושה ילדים המוגדרים כנכים ונזקקים לטיפול רפואי בבית חולים.

אמונה, רעייתו של יהודה קוראת לשירות הביטחון הכללי ולימ"ר ש"י להפסיק מיידית את מעצרו של בעלה שהיא מאמינה בלב שלם בחפותו, ולו רק בשל מצבם של שלושת ילדיה שלמעלה מעשרה ימים התנתקו מאביהם בו הם תלויים כל כך בשל מצבם הרפואי והנכות שנכפתה עליהם. "לא יתכן שבמדינת ישראל בשנת 2014 יחזיק השב"כ באב ל3 ילדים נכים תקופה כל כך ארוכה תוך התעלמות מוחלטת ממצבם של הילדים. אינני יודעת מה מצבו של בעלי, אני מקווה שהם לא מנצלים את המצב הרגיש הזה כדי להוציא ממנו הודעות כוזבות על מעשים שלא עשה, זה מדאיג אותנו מאד".

מקורביהם של השלושה תמהים על השימוש החוזר של השב"כ בנשק של הוצאת איסור מפגש עם עו"ד, צעד חריג ונדיר שהיה שמור בד"כ למקרים חמורים ביותר, או לחילופין למעצר מחבלים קשים. חבריהם מציינים כי כבר בעבר נמתחה ביקורת ציבורית קשה מאד על מניעת מפגש עציר עם עו"ד, צעד אנטי דמוקרטי בעליל.

עו"ד עדי קידר מארגון חננו המייצג את החשודים אומר: "לאחר כמעט עשרה ימים בהם נאסר על החשוד להיפגש עימי, פגשתי את החשוד במתקן המעצר הבטחוני. החשוד נראה לא טוב, הוא הובא אל המפגש עימי במדי אסיר למרות היותו רק חשוד,והתנהלותו בשיחה הייתה מוזרה ביותר.

תחת מגבלותיו של צו איסור הפרסום, כל שאוכל לומר זה שככל הנראה הופעל על החשוד לחץ פסיכולוגי בלתי סביר שכלל ניצול הקשיים האישיים/משפחתיים/רפואיים של בני משפחתו. מדובר בהתעללות נפשית קשה שברגע שתיחשף תשפוך אור על שיטות החקירה הפסולות של השב"כ והמשטרה.

היום,ברור לחלוטין שהשב"כ הציג לבית המשפט מצג שווא כדי להצדיק את השימוש הקיצוני והחריג במניעת מפגש בין חשוד לעורך דינו.היום התברר לחלוטין כי מניעת המפגש הייתה בלתי מוצדקת בעליל.

מבלי לחשוף פרטים, אוכל לומר בוודאות כי האירוע המדובר לא הצדיק כלל וכלל חקירת שב"כ, לא מדובר באירוע לאומני, והניסיון להגדיר את האירוע כאירוע לאומני חריג וחמור נובע רק בשל העובדה שמדובר באחד המקרים הראשונים בו הצליחו בשב"כ לאתר חשוד לאחר אינספור כישלונות".

צילום: פלאש 90.

פלאש 90

Call Now Button