שני זוגות הורים למשפחות נעצרו היום ביצהר ורכביהם הוחרמו

30.04.14

שני זוגות הורים למשפחות נעצרו היום ביצהר ורכביהם הוחרמו – המשטרה מבקשת למנוע מהם מפגש עם עורך דין

שני זוגות הורים מיצהר שוהים במעצר בשל חשד כי רכב הדומה לרכבי המשפחות היה מעורב באירוע "תג מחיר", והמשטרה מונעת מהם לפגוש עורך דין. ילדי המשפחות נשארו ללא ההורים ורכבי המשפחות הוחרמו – "זו שערוריה"

היסטריית המשטרה סביב יצהר וארועי תג מחיר גוברת. היום נעצרו בידי המשטרה שני זוגות הורים מיצהר, בשנות ה-30 לחייהם, בחשד "לסיוע לעבירה". כלי הרכב של המשפחות הוחרמו. ילדי המשפחות, חמישה ילדים בכל משפחה, נשארו בבתיהם ללא ההורים, והמשטרה מונעת מהעצורים לפגוש עורך דין.

ככל הנראה בוצעו המעצרים בשל סוג הרכב של המשפחות, הזהה לסוג רכב שתועד במצלמות אבטחה כרכב שכביכול מעורב באירוע תג מחיר במסגד באום אל פחם לפני כשבועיים.

אחד הזוגות נעצר הערב כאשר כוחות בילוש ויס"מ מהמפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י הגיעו ליצהר. השוטרים הגיעו מלווים בגרר והחרימו את הרכב, שחנה סמוך לבית, ללא שהראו צו. לאחר מכן נכנסו הבלשים לבית המשפחה ללא צו והודיעו לבעל ולאישה כי הם מעוכבים לחקירה. שכנים הוזעקו לשמור על ילדי המשפחה והזוג הופרד ולקח בידי השוטרים בכלי רכב שונים.

מקורבי המשפחות מסרו כי מדובר בשערוריה. "ברור שלמשטרה אין ראיות נגדם כי כיצד יתכן ששני רכבים יהיו מעורבים באירוע? מה שקורה כאן זו שערוריה. באים שוטרים ללא צו, גוזלים רכב, עוצרים זוג הורים ומשאירים את ילדיהם לבדם".

בנוסף, נעצרו בני זוג נוספים אשר התייצבו היום לחקירה בימ"ר ש"י. גם רכבם הוחרם. השניים זומנו כבר בשבוע שעבר לחקירה לתחנת משטרת אריאל, אך לא נחקרו על המעשה המדובר. החוקרים הטרידו אותם בשאלות תמוהות בשלל נושאים. לאחר החקירה והמתנה אורכה בתחנת המשטרה שוחררו בני הזוג והוזמנו לחקירה נוספת, הפעם בימ"ר ש"י. בתגובה שלחו בני הזוג מכתב למשטרה בו הם מוחים על ההתעמרות בהם והיחס המשפיל לו זכו. בהמשך הוזמנו שוב לחקירה והיום התייצבו לחקירה ונעצרו.

עמותת 'חננו' הודיעה כי תגיש ערר דחוף לבית המשפט על החלטת המשטרה למנוע מהעצורים לפגוש עורך דין.

מקורבי המשפחות מסרו כי מדובר בשערוריה. "ברור שלמשטרה אין ראיות נגדם כי כיצד יתכן ששני רכבים יהיו מעורבים באירוע? מה שקורה כאן זה פשע ושערוריה. באים שוטרים ללא צו, גוזלים רכב, עוצרים זוג הורים ומשאירים את ילדיהם לבדם".

יש לציין כי הפרשיה מזכירה את פרשת אקדח הגלוק, כאשר לאחר שפורסם סרטון בו נראה יהודי יורה במחבלים ערבים שתקפו אותו סמוך לכפר ערק בורין, עצרו שוטרי ימ"ר ש"י חשודים רבים בכל רחבי יו"ש, כולם בשל הסיבה שברשותם אקדח גלוק, סוג האקדח בו ירה היהודי המתגונן.

את העצורים מייצג עורך הדין איתמר בן גביר מטעם הארגון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים