שערוריה: איסור מפגש עם עו"ד לקטין – לאחר שכבר קיבל ייעוץ משפטי

קטין יהודי הנתון במעצר בית מנהלי נעצר אתמול 25.11.15) בחשד להפרת הצו ומעורבות בתקיפה על רקע גזעני. היום הוארך מעצרו עד ליום ב'. עד עתה סירבו חוקרי המשטרה להטיח בפניו מתי נטען כי הפר הצו או תקף אדם כלשהוא, ומשכך לא יכל למסור אליבי או להתייחס לטענות.

באופן חריג ביותר הודיעו לפני זמן קצר חוקרי ימ"ר ש"י לעורך דינו חי הבר מהארגון כי כעת הוציאו נגדו צו איסור מפגש עם עו"ד למשך שישה ימים, בידי ממונה חקירה מטעם השב"כ.

עו"ד חי הבר תקף את התנהלות המשטרה והשב"כ ואמר כי מדובר בשערוריה: "לאחר שקיבל אמש ייעוץ משפטי וגם היום לא נמנע ממנו מפגש עם עו"ד, בצעד לא ברור, כאמצעי להפעלת לחץ על מנת לשבור את רוחו, הוחלט לפתע לאסור מפגש עם עו"ד בצו של ממונה חקירה מטעם השב"כ. מדובר בשערוריה. המדינה מרשה לעצמה להשתמש באלימות תוך קיפוח זכויות כלפי אזרחים. אנחנו נגיש ערר על ההחלטה ומקווים כי בית המשפט יעמיד את המשטרה במקומה".

עו"ד הבר הוסיף ביקורת על התנהלות המשטרה שסירבה להטיח חשדות בקטין. "כחלק מהמדיניות העגומה של מעצר יהודים בכלל וקטינים בפרט במעצרים מנהליים, ולמרות שבמהלך החודשים האחרונים ביקרה המשטרה את החשוד למעלה ממאה פעמים בכדי לוודא שהוא מקיים את תנאי מעצר הבית, ולא נמצא שהוא הפר אותם, ככל הנראה בצד של יאוש החליטו לעצור אמש את החשוד, אך למרבה הצער תוך קיפוח זכויותיו בחרה המשטרה שלא להטיח בו ולו תאריך אחד לגביו היא סבורה שהפר את תנאי המעצר, וכל זאת למרות רצונו העז לספק אליבי לטענות, ברגעים אלו הוגש על ידי ערר לבית משפט המחוזי על איסור המפגש".

כיצד יתכן שלאחר שכבר נפגש עם עורך דינו, מוציאים צו איסור מפגש כנגד הקטין? מדובר בהתנהלות חמורה וחריגה גם במסגרת ההתנהלות האנטי דמוקרטית של המחלקה היהודית והיחידה לפשיעה לאומנית של ימ"ר ש"י, אליהן הורגלנו לצערינו בשנים האחרונות.

בתמונה: (אילוסטרציה) צעיר מובל למעצר.
צילום: יונתן סינדל- פלאש 90.

Yonatan Sindel/Flash90

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים