תאונת הפגע וברח בירושלים: מתחזק החשד לפיגוע דריסה – הדורס ניסה לדרוס בשנית ולאחר הדריסה יצאו מהרכב והיכו את הפצועים

28.03.19

מתחזק החשד כי אירוע הדריסה שאירע אמש (ד') סמוך לשער יפו בירושלים, מול פארק טדי, היה פיגוע דריסה. שני בחורי ישיבה עמדו על המדרכה וחיכו שהרמזור האדום יתחלף, כאשר לפתע הגיח רכב ובו שני בני מיעוטים, עלה על המדרכה ופגע בהם. לפי עדות אחד הפצועים, נסע הנהג לאחור וניסע לדרוס אותם שנית. משלא הצליח יצאו שני המחבלים מהרכב, היכו את הפצועים, בעטו בהם ולאחר מכן נמלטו מהמקום.

אחד הפצועים, אברהם ארנד בן 28 מהעיר העתיקה, תיאר את האירועים "ירדנו בשער יפו אתמול בלילה, אני וחבר שלי. ירדנו בירידה, הגענו ליד הרמזור של שער יפו, ואז הגיע רכב.. נכנס בנו, נפלנו על הרצפה".

ארנד הוסיף כיצד חזר הרכב לפגוע בהם שנית, ומשלא הצליח יצאו המחבלים מהרכב והיכו בהם "אחר כך עשה רוורס לנסות עוד פעם. אחר כך יצאו מהרכב (המחבלים), כשהיינו על הרצפה, התחילו לתת לנו מכות ובעיטות, ונכנסו לרכב וברחו. ואז הגיע מד"א ופינו אותנו לבית חולים. בבית חולים ראו שיש שבר בברך וצריך לעבור ניתוח".

עו"ד חיים בלייכר מ ארגון שמייצג את ארנד טען כי מדובר בפיגוע לכל דבר. "מדובר באירוע של פיגוע דריסה. ב"ה התוצאות הן פציעות רציניות של שבר ברגל, אבל זה היה בקלות יכול להיגמר ברצח. מדובר פה וודאי במחבלים שזיהו בחורי ישיבה עומדים בצומת וניצלו את הרגע הזה לבצע פיגוע".

גם בלייכר התייחס לניסיונות החוזרים ונשנים לפגוע בבחורים "הם לא הסתפקו בדריסה אלא ירדו למטה, והתחילו להכות את אחד הפצועים שלא הצליח לברוח, התחילו לתת לו בעיטות, ולאחר כמה זמן פשוט ברחו מהמקום".

בסיום דבריו פנה עו"ד בלייכר לאחראיים "אנחנו כמובן דורשים חקירה מלאה של האירוע, והאשמה מהירה של אותם המחבלים בניסיון לרצח על רקע לאומני ודאי. אנחנו נעקוב אחרי זה, נגיע לבתי משפט ונעשה הכל כדי שימוצה הדין עם אותם המחבלים".

בנוסף, שלח היום עו"ד בלייכר מכתב למפקד מחוז ירושלים, בבקשה שהמחבלים ייחקרו בחשד לניסיון רצח, וכן "חקירת ימ"ר ושב"כ ועצירת סייענים ומעלי טרור נוספים".

https://www.facebook.com/rishmi.honenu/videos/2201325566621367/

Call Now Button