תביעת פיצויים נגד צעיר שתקף יהודי בעיר העתיקה

תביעה אזרחית על סך 30,000 ₪ הוגשה לאחרונה נגד מגד בן מוחמד אל רמאדי, ערבי שהיכה יהודי בעיר העתיקה בירושלים ללא כל סיבה, המקרה אירע לפני כשנתיים וחצי ברחוב הבד בעיר העתיקה, היהודי צעד ברחוב חלף מולו הצעיר התוקף כשהוא מלווה בשניים מחבריו, כשראו את המותקף החלו לצחוק עליו, והצעיר אף הכה אותו בחזהו במכת אגרוף ללא סיבה.

לאחר התקיפה נתפס אל רמאדי ונחקר במשטרה, הודה במעשיו במסגרת עסקת טיעון והוטלו עליו חמישה חודשי מאסר בדרך של עבודות שירות, שלושה חודשי מאסר על תנאי ותשלום פיצוי על סך 1,000 ₪ ובנוסף נגזרו עליו שני עונשי מאסר על תנאי בתיקים אחרים.

 

 

המותקף הגיש תביעה אזרחית לבית משפט השלום בירושלים נגד אל רמאדי, בטענה כי העונש שהוטל עליו אינו מספק, בכתב התביעה נכתב כי כתוצאה מהתקיפה סבל התובע במשך זמן רב מכאבים בחזהו, מעוגמת נפש ומהשפלה קשה, כמו כן התקיפה גרמה לערעור בטחונו של התובע וחששות תמידיים שמקרה מהסוג הזה יחזור על עצמו בלכתו בעיר העתיקה או במקומות דומים.

עו"ד חיים בלייכר מהארגון, המייצג את הקרבן מסר "התביעה הזאת היא עוד צעד קטן במהלך גדול של מלחמה בתקיפות האנטישמיות החוזרות ונשנות כנגד יהודים בעיר העתיקה. אנו מקווים שהתובע המותקף יפוצה כראוי, וכן שהתוקף וחבריו יבינו שהם ישלמו מחירים כבדים על מעשיהם האנטישמים".

אנו קוראים לאזרחים שהותקפו לפעול ולמצות את זכויותיהם המשפטיות. בחוננו פועלים בכל הכלים האפשריים בכדי שהפורעים והמסייעים להם ישלמו מחיר כבד על פגיעה ביהודים.

 

Call Now Button