תושב השומרון פנה למשטרה בדרישה שתערב את השב"כ בחקירת ניסיון הלינץ'

פצוע הלינץ' סמוך לעלי זהב דורש לערב את השב"כ בחקירת התקיפה, זאת לאחר שעד כה נעצר רק חשוד אחד מתוך עשרות פורעים שפגעו בו ובכלבו. עו"ד בלייכר מארגון חוננו "ישנה אפשרות להגיע לכלל המחבלים שהשתתפו בתקיפה"

 

ימים ספורים לאחר הלינץ' סמוך לעלי זהב בו נפצע תושב השומרון וכלבו נהרג, דורש התושב מהמשטרה ומאלוף פיקוד מרכז לערב את השב"כ בחקירת האירוע. הבקשה, שהוגשה על ידי עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, נשלחה לאור העובדה שעד כה נעצר רק חשוד אחד בתקיפה, בעוד הפצוע דיווח על עשרות פורעים שהיכו אותו.

במכתב שנשלח למשטרת אריאל, למחוז ש"י במשטרה ולאלוף פיקוד מרכז נכתב כי מדובר באירוע חמור אשר לא ניתן לעבור עליו בשתיקה. "יהודי הותקף ונפצע בלינץ' אכזרי על ידי עשרות פורעים, ואך בנס הצליח להימלט ונותר בחיים. תמוהה ומצערת העובדה כי באירוע כולו נעצר רק אדם אחד בלבד", נכתב במכתב ששלח עו"ד בלייכר. כמו כן הבהיר כי גם בשעת הגעת הכוחות נכחו בשטח עוד כ 20-15 איש מהקבוצה שתקפה את היהודי.

לדברי עו"ד בלייכר, "ודאי לנו כי ישנה אפשרות להגיע לכלל המחבלים שהשתתפו בתקיפה, ולא יתכן שהם לא ישלמו את המחיר על מעשיהם הנפשעים. הימנעות מכך עלולה ליצור רושם ותחושה של התרת דמים כנגד היהודים השוהים במרחב זה. בשל כך, אבקש להידרש לעניין זה באופן מלא ולבצע חקירה רצינית ומעמיקה של האירוע, הן מצד שהצדק וחקר האמת מחייבים, והן מצד שימור ההרתעה ומניעת התרחשות דומה בעתיד כנגד יהודים במקום זה".

לאור זאת, דרש עו"ד בלייכר לערב את השב"כ בחקירת האירוע באופן דחוף. "בייחוד אבקש לערב באופן דחוף את השב"כ בחקירת הלינץ', על מנת לאתר את כלל המעורבים במעשה ולמצות עימם את הדין", הדגיש עו"ד בלייכר במכתבו. כמו כן בקש עו"ד בלייכר לקבל לידיו את חומרי החקירה השונים, תיעוד של האירוע וכן עדכון של כל פעולת חקירה שנעשית, על מנת לוודא שהאשמים בלינץ' יבואו על עונשם.

נזכיר כי ביום שישי האחרון, בשעות הצהריים המוקדמות, יצא תושב השומרון לטיול עם כלבו סמוך לאזור התעשייה בעלי זהב. באחת הנקודות בה שהה זמן מה, הבחין פצוע הלינץ' בעשרות ערבים שעולים לכיוונו מכיוון הכפר א-דיכ, כאשר חלקם אוחזים בידיהם אבנים, מוטות וכלי תקיפה. מיד התקשר התושב לכוחות הביטחון והזעיק עזרה, אלא שגם בשלב זה נותר לבדו ללא יכולת להתגונן מול ההמון.

כאשר הגיעו אליו הפורעים החלו להכותו באלימות קשה. פצוע הלינץ' ספג פגיעות מאבנים בכל חלקי גופו, וכן ממוטות ואלות זערתם הכו בו הפורעים ללא רחם. התוקף המרכזי מבניהם חבט בעוצמה בפניו עם אלת עץ, וכתוצאה מכך נפער למרשי חתך עמוק בשפה העליונה ובאף, וכמעט שאיבד את יציבותו. במקביל, כילו הפורעים את חמתם האכזרית בכלבו של היהודי, הטיחו בו סלע בראשו והרגו אותו, ובהמשך המשיכו לחבוט בו ולבצע וידוא הריגה.

האירוע הגיע אל סיומו כאשר למרבה הנס הצליח פצוע הלינץ' להימלט מידיהם, להיכנס לרכבו ולנעול את הדלתות, בזמן שהפורעים דופקים על הרכב ומנסים לחסום אותו. ניצול הלינץ' ברח למקום קרוב, ובמקביל הגיעו כוחות הביטחון לעזרתו. לאחר מספר דקות הגיע למקום כוח צבאי, ובהמשך גם משטרה, ופצוע הלינץ' זיהה בפניהם חלק מהפורעים שתקפו אותו, בעוד שחלקם הצליחו לברוח מהמקום.

Call Now Button