תלונה ביצהר : שוטרי מג"ב צילמו קטינים בני 13 בעת שטבלו במעיין

10.06.18

תלונה חמורה הוגשה כנגד שני שוטרי מג"ב שנטען שצילמו בסוף השבוע מספר קטינים אשר טבלו במעיין סמוך ליצהר.

בתלונה תאר עו"ד מנשה יאדו מהארגון את השתלשלות האירוע "המתלונן הינו בן כ- 12 שנים ובמעוד האירוע היה עם שני חברים שהינם בני 13 שנים. ביום 18.7.6 ירד המתלונן עם שני חבריו האמורים מהישוב יצהר לטבול במעיין-מקווה שנמצא למרגלות גבעה במקום. ג'יפ מג"ב שעמד כחמישים מטרים מאורי הילדים צפר לילדים ולאחר מכן החלו הילדים לרוץ למעיין. הילדים טבלו במעיין בעירום מלא כנהוג לפי הלכות טבילה, ובו בזמן הגיעו 2 שוטרי מג"ב והחלו לצלם את הילדים בטלפונים האישיים שלהם." נכתב בתלונה.

עוד ציין יאדו כי למרות בקשות הילדים מהשוטרים לחדול, המשיכו השוטרים לצלמם במשך דקות ארוכות "בתגובה, הילדים יצאו למקום מוצל בו נוהגים הטובלים להתפשט ולהתלבש בצנעה, אך השוטרים המשיכו לצלם את הילדים. הילדים ביקשו מהשוטרים להפסיק על מנת שיוכלו להתלבש. השוטרים ניאותו לאפשר לילדים פרק זמן קצר להתארגנות ויצאו מהמקום, אולם חזרו כעבור שניות ספורות ושבו לצלם את הילדים בטרם הספיקו להתלבש.

הילדים הסתתרו מאחורי מגבותיהם, וחזרו וביקשו מהשוטרים לא לצלמם. בשלב מסוים אחד השוטרים הלך לרכב המשטרתי כדי להביא מצלמה גדולה יותר. בנוסף לנ"ל, החלו השוטרים לתחקר את אחד הילדים על מצב כלבו ותעודותיו הנדרשות, ולאיים עליו כי יקראו ליחידת כלבנים שתחרים את הכלב." תואר בתלונה.

"ירדנו למעיין למקווה. נכנסנו למקווה, היינו באמצע לטבול ערומים. התחילו לצלם אותנו ערומים. אמרנו להם תצאו, עוד מעט תצלמו אותנו, אנחנו נתלבש. הם אמרו טוב, עוד דקה, אפילו פחות. הלכו, היינו בחוץ, היינו באמצע להתנגב, הם עוד פעם באו. ראינו אותם מצלמים. צילמו בטלפון פרטי שלהם, ועוד איזה טלפון עם מצלמה גדולה כזאת… הרבה זמן, היינו בתוך המעיין איזה 3 דקות" תיאר הקטין.

עו"ד יאדו מסר "מדובר באירוע חמור. לצערי זה לא אירוע שעומד בפני עצמו, זה נראה יותר כתולדה של יחסי עוינות בין המשטרה לתושבים. דווקא בשעה זו שיש שיטור אינטנסיבי ביצהר, השוטרים חייבים לדעת את הגבולות שלהם. אם אין הצדקה ברורה, לא פוגעים באזרחים. השוטרים צריכים לתת את הדין על המעשים החמורים, אך גם הציבור כולו ובפרט רשויות הביטחון צריכים לתת את הדעת, מה גורם לכך ששני שוטרים סבורים שבמסגרת מילוי תפקידם ביצהר הם צריכים לצלם קטינים עירומים במקווה" הוסיף.

YNET.CO.IL
הילדים הגיעו למעיין ליד יצהר המשמש כמקווה, ולדבריהם שוטרי מג"ב צילמו אותם אחרי שהתפשטו. תלונה הוגשה למח"ש. מג"ב: "הלוחמים ביקשו לברר את זהות הילדים לאחר שהם לא שעו להור…
Call Now Button