תלונה על שוטר יס"מ: תקף קטין ללא כל סיבה

הוגשה תלונה למח"ש על תקיפה אלימה של שוטר יס"מ כנגד קטין כבן 15 בדרישה לחקור את האירוע ולאסוף את התיעודים ממצלמות האבטחה באזור וממצלמת הגוף של השוטר. עו"ד חיים בלייכר מחוננו "מדובר בתקיפה חמורה של קטין ללא כל סיבה"

תלונה הוגשה למח"ש ע"י עו"ד חיים בלייכר מחוננו על תקרית חמורה שאירעה בשבוע שעבר במהלך הפגנה שקטה בכניסה לקריית ארבע, במחאה על מות הנער אהוביה סנדק ז"ל. באירוע, תקף שוטר יס"מ באלימות קטין כבן 15, בזמן שעזב את ההפגנה ופנה ללכת לקריית ארבע.

במכתב תיאר "בתאריך 30/12/2020, בסביבות השעה 00:20, השתתף מרשי בהפגנה שקטה בצומת הכניסה לקריית ארבע "צומת אליאס". מרשי ומפגינים נוספים עמדו בצד הכביש מעבר למעקה בטיחות על ציר 60 סמוך לצומת אליאס (צומת הכניסה לקריית ארבע). באיזה שלב ולבקשת המשטרה החלו המפגינים לחזור ולהתקרב יותר לצומת" כתב עו"ד בלייכר.
בלייכר הסביר במכתבו כי "מי שרצה להמשיך חזרה ליישוב קריית ארבע היה צריך לעבור את המעקה לשול הכביש שכן מעבר למעקה בהמשך הדרך מעבר למעקה יש תעלת ביוב שמונעת מעבר".

במכתב תיאר את התקיפה המכוונת של שוטר היס"מ "מרשי שרצה לחזור לקריית ארבע עבר את המעקה לבדו והחל ללכת חזרה לקריית ארבע. מרשי לא הספיק ללכת כמה מטרים ומיד זינק עליו שוטר יס"מ בשם מאור קרוואני. השוטר, ללא מילה או פנייה כל שהיא, תפס את רגליו של מרשי הרים אותו לאוויר והשליך אותו על ראשו מעבר למעקה".

עו"ד בלייכר המשיך לתאר במכתבו את התקיפה האלימה שהתרחשה "מרשי, שהיה בהלם, נעמד על רגליו ומיד אותו שוטר יס"מ נתן אגרופים בשני ידיו לעבר אוזניו של מרשי, או אז אחז השוטר את מרשי בחוזקה ואמר: "מילה אחת ואתה מקבל עוד אגרוף". שוטרים אחרים שהיו עדים לאירוע נגשו לשוטר וניסו להרגיעו".

במכתב ציין עו"ד בלייכר כי "מרשי עדיין סובל מכאבים בראשו ואזניו. מדובר בתקיפה חמורה של קטין ללא כל סיבה. אבקש לעצור את השוטר המתקיף ולחוקרו בהקדם".

עו"ד בלייכר פנה אל מח"ש בבקשה לאסוף את הראיות והסרטונים שמתעדים את המקרה "הצומת מרושת במצלמות אבטחה של צה"ל והמשטרה. אבקש ליטול התיעוד מהאירוע בטרם יימחקו הסרטונים. כמו כן השוטר התוקף ענד על בגדו מצלמת גוף. אבקש לתפוס את סרטוני המצלמה טרם מחיקתם".

לסיום ביקש "אבקש לזמן את מרשי לשם מתן עדות. אבקש לגבות עדות משני עדים בני 14, אשר עמדו מספר מטרים מאחורי המתלונן בעת התקיפה".

Call Now Button