תלונה- קטין הוטרד מינית בידי חוקר שב"כ במהלך חקירה

04.06.18

קטין כבן 17, אשר נחקר בימים אלו בשב"כ, ואשר בצו חריג נאסר עליו לפגוש בעו"ד הוטרד מינית בידי חוקר שב"כ במהלך החקירה, כך סיפר הקטין היום (ב') לשופט בימ"ש השלום בראשל"צ גיא אבנון.

נזכיר כי הקטין נעצר ביום ג' האחרון, בחשד לפגיעה ברכוש ערבי, פרשיה עליה הוציא השב"כ צו איסור פרסום. החל ממעצרו נותק הקשר עם הקטין והוא אינו פוגש עו"ד כבר שבעה ימים. במהלך הדיון היום כאמור בפני השופט גיא אבנון סיפר החשוד לשופט כי במהלך החקירה הוטרד מינית בידי חוקר בשם 'ברונו'. השופט עדכן מיד את עו"ד עדי קידר אשר מייצג את הקטין מטעם הארגון. בנוסף, הורה השופט בהחלטתו לבדוק מידית את תלונתו של הקטין.

מיד בסיום הדיון, הגיש עו"ד קידר תלונה למבת"ן – הגוף אשר בסמכותו לחקור עבירות פליליות בידי חוקרי שב"כ. "מדובר במעשה נבלה אשר קיים צורך של ממש לבחון אותו באופן מיידי." כתב קידר בתלונה, "מעשיו של החוקר מהווים עבירה של מעשה מגונה בקטין, וזאת כאשר הקטין הוא נחקר וככל הנראה אף כבול לכיסא מה שמגביר את החומרה ויכול לגבש את עבירת ההתעללות. בנוסף מהוים מעשים אלו עבירה של הטרדה מינית."

קידר דרש בתלונה להשהות מידית את החוקר ולהרחיקו מהקטין "אבקש כי יאסר על החוקר ברונו לראות את מרשי ובטח שיש להשהותו מביצוע חקירות. אבקש כי עוד היום תגבה עדות מסודרת ומפורטת ממרשי בגין ארוע זה".

אתמול (א') בשעות הבוקר רופאת בית המעצר בפתח תקווה, בו עצור הקטין, ד"ר ילנה רודמן דיווחה לעו"ד כי הקטין לא חש בטוב והוא נזקק לטיפול רפואי, שבו בין השאר קיבל הקטין תרופת הרגעה בשם ולריאן. בעקבות המצב הרפואי ובעקבות מתן התרופות לקטין ללא הסכמת ההורים, כמתחייב בחוק, פנה עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו, בדרישה לעצור את החקירה. בין השאר ציין יאדו כי לתרופת הולריאן ישנה השפעה על מערכת העצבים ועל המוח, וכי הדבר יכול להשפיע בדרך פסולה על החקירה. בנוסף פנתה אמו של הקטין לרשויות החקירה בדרישה לפנות את הקטין לטיפול רפואי.

עו"ד עדי קידר מהארגון אשר מייצג את הקטין מסר "השתלשלות הדיונים והאירועים בימים האחרונים היא חריגה ביותר תחילה הפרות חוק, חוזרות ונשנות של משטרת ישראל, ולצערי בגיבוי בימ"ש, הדברים הגיעו עד לפתחו של בימ"ש העליון, אשר קיבל את עמדתנו שהדברים נעשו שלא כחוק, והחזיר את הדיון היום לבימ"ש השלום.

בדיון היום הסתבר לא רק שצדקנו, אלא נחשפו פרטים קשים לפיהם חוקרי השב"כ עושים כאוות נפשם בחדרי החקירות. היום נודע כי הדבר הגיע עד לכדי מעשה מגונה והטרדה מינית שנעשו בקטין.הוגשה תלונה חמורה ונקוה שהיא תטופל בחומרת הדין ו אני מקווה שבימ"ש מחר יגיד את דברו בעניין. אני מאמין שלאחר שמניעת המפגש תוסר האמת תצא לאור".

צליום תמונה ממוזערת: פלאש 90

MAKO.CO.IL
בארגון הגיבו: תלונה שקרית, טענות מופרכות
Call Now Button