110 אירועי זריקת אבנים בכביש 6 בשנת 2020

נתונים ממשטרת ישראל על אירועי זריקות אבנים אשר הגיעו לידי ארגון חוננו מצביעים על תופעה רחבה. במענה לבקשה לחופש המידע שהוגשה על ידי עו"ד חיים בלייכר בנוגע לאירועי יידוי אבנים עולה כי רק בשנת 2020 דווחו למשטרת ישראל על 110 אירועים של זריקות אבנים לעבר רכבים בכביש 6, על אף שבמהלך השנה היו סגרים והגבלות והתנועה בכבישי הארץ ירדה בעשרות אחוזים, בעקבות התפשטות נגיף הקורונה.

נתונים נוספים שנמסרו ע"י המשטרה מדווחים כי בכביש 65 המכונה "כביש ואדי ערה" דווחו על 28 אירועי יידוי אבנים בשנת 2020. בשנת 2019 דווח למשטרה על 23 מקרים ובשנת 2018 על 28 מקרים של יידוי אבנים. סך הכל מדובר בעשרות מקרים בשלושת השנים האחרונות.

בשנת 2019 דווח למשטרה על 103 אירועים של יידוי אבנים בכביש 6, מספר נמוך במעט משנת 2018 בה דווח על 163 אירועים שונים של זריקות אבנים על רכבים.

ארכיון

על פי המענה שניתן, ייתכן ומדובר על מספר רכבים שנפגעו באותו האירוע שלבסוף דווח כאירוע יחיד. כמו כן במענה הנוגע לכביש 6 נכתב כי "לא ניתן לדעת אם האירוע ממחלף אייל צפונה, לפיכך נלקחו אירועי יידוי אבנים במחוזות מרכז, צפון וחוף".

עו"ד בלייכר מסר בעקבות הנתונים "מענה המשטרה מאשש את תחושת הציבור לכך שהטרור מכה גם בכבישים המרכזיים ביותר בארץ. לצערנו נראה שלא נעשה די כדי לגדוע טרור זה אשר ברובו נעשה בידי מחזיקי תעודה כחולה. מה עוד שהמשטרה מונעת מהרבה מנפגעי פיגועי האבנים מלקבל אישורי איבה אל נזקם מה ששוב מעיד על הקלת ראש בחומרת האירועים ומניעיהם".

Call Now Button