התעללות לשמה! המשטרה הותירה קטינים יחפים בקור הירושלמי…

שני קטינים בני 15 ו-16 שנעצרו ביום א' בחשד שהשתחוו בהר הבית צפויים לתבוע את המשטרה בגין "התעללות לשמה". השניים שהו בקור הירושלמי קרוב ל-10 שעות כשהם יחפים והובאו כך לבית המשפט, וזאת משום שהמשטרה לא העבירה להם את נעליהם.

השניים נעצרו ביום ראשון בצהריים בחשד שהשתחוו בהר הבית. לאחר מספר שעות הודיעו חוקרי המשטרה לעו"ד רחביה פילץ מהארגון כי הם ישארו במעצר בלילה ולמחרת יובאו לדיון. עו"ד פילץ מיהר להגיש ערר דחוף על מעצרם בטענה שאין סיבה להותיר קטינים במעצר בגין השתחוויה, והשופט אילן סלע קבע כי דיון בעניינם יתקיים עוד בשעות הערב.

אולם כאשר הגיעו השניים לבית המשפט התפלא עורך הדין לראות כי הם הולכים יחפים בקור הירושלמי. הקטינים השאירו את נעליהם בכניסה להר הבית בארון מיוחד שהמשטרה הציבה עבור היהודים העולים בטהרה, ולאחר מעצרם השוטרים לא העבירו לרשותם את הנעליים.

עו"ד פילץ אמר בדיון כי רק מטעם זה של פגיעה בזכויותיהם של הקטינים יש לשחררם, אולם נציג המשטרה רפ"ק יורם סגל טען כי "חשבתי שהם באו בלי נעליים מהבית", וזאת למרות שהמשטרה עצמה הציבה בכניסה להר הבית את ארון הנעליים ויודעת היטב כי חלק מהעולים נוהגים לעלות להר הבית כשהם יחפים בשל קדושתו, בסופו של דיון הקטינים שוחררו.

במחלקה האזרחית בארגון כבר מכינים תביעה כנגד המשטרה בגין פגיעה בזכויות הקטינים, איזוק ומעצר שווא, תביעה שתצטרף למספר תביעות שהוגשו בשנה האחרונה בגין אלימות והתעמרות של שוטרי מרחב דוד בעצורים יהודים.

"עצוב שקצין משטרה מדבר בבית המשפט דברים שאינם אמת, ואין תגובה הולמת מצד בית המשפט", אומר עו"ד פילץ בתגובה. "להותיר יום שלם שני קטינים בני 15 ו-16 יחפים בקור הירושלמי זו התעללות בלבד, ומדובר באירוע שמצטרף לכמה תלונות של יהודים שנעצרו בגין תפילה באזור הר הבית, על התנהלות שוטרי מרחב דוד".

בוידאו: הקטינים היחפים בבית המשפט.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים