בימ"ש שחרר את המורחקים שהגיעו לביתו של האלוף נומה ללא כל תנאי

20.06.17

בית המשפט השלום בת"א ובית המשפט לנוער בעיר הורו היום בשני דיונים נפרדים על שחרורם ללא כל תנאי, של חלק מהמורחקים המנהליים אשר נעצרו אמש (ב') בסמוך לביתו של אלוף פיקוד המרכז רוני נומה ברמת גן אשר חתום על צווי ההגבלה המנהליים.

נזכיר כי אמש, הגיעו המורחקים לסביבת ביתו של האלוף נומה ברמת גן, וזאת במסגרת מחאה על הוצאת צווי ההגבלה המנהליים להם ולחבריהם, שוטרים שהגיעו למקום עצרו את המורחקים בחשד להפרת את צווי ההגבלה המנהליים אשר קיימים כנגדם, וזאת בחשד שיצרו קשר אחד עם השני וזאת בניגוד לצו.

בדיון שנערך לאחד מהבגירים בבית המשפט השלום בת"א, טענה המשטרה כי הגעתו של המורחק לביתו של נומה היא בניגוד לצו האלוף, "עיינתי בצו ולא ראיתי כי נאסרה על החשוד הכניסה לתחומי מדינת ישראל או כי נאסר עליו להתקרב לביתו של אותו בכיר" כתבה השופטת חיותה כוחן עומר והורתה על שיחרור העצור ללא כל תנאי.

בדיון נוסף שהתקיים במקביל למורחק קטין בבימ"ש השלום לנוער בת"א, עלה במהלך הדיון כי השוטרים סברו כי לקטין ישנו צו המורה לו לשעות במעצר בית לילי בביתו בשעות הערב וכן כי קיים כנגדו צו איסור יצירת קשר עם חבריו ופעילים נוספים,.במהלך הדיון הציג עו"ד קידר את הצו המנהלי של הקטין והעמיד את השוטרים על טעותם שכן מעצר הבית הלילי הסתיים כבר לפני כחודש ימים. כמו כן, הציג קידר לבימ"ש החלטה של בימ"ש הצבאי בעופר בו ביטל בית המשפט הצבאי לקטין את איסור יצירת הקשר. לאור מחדל השוטרים גם בדיון זה הורתה נשיאת בתי המשפט לנוער השופטת גלית מור ויגוצקי על שחרורו של הקטין ללא כל תנאי, עצור נוסף, קטין אף הוא שוחרר ללא דיון כלל.

את המורחקים ייצגו עו"ד דוד הלוי, עו"ד ליטל פלדמן ועו"ד עדי קידר כולם מטעם הארגון.

"עניין הצווים המנהליים ממשיך לשבור שיאים" אומר היום עו"ד קידר, "לא די בכך שהוצאו צווים דרקונים כנגד הנערים, אלא משטרת ישראל גם מונעת את חופש הביטוי והמחאה נגד צווים אלו, מדובר בהתנהלות השמורה למדינות עולם שלישי ולזמנים אחרים.
לשמחתנו, לפחות בתי המשפט לא הלכו שולל אחרי מעצרי השווא, והורו על שחרורם לאלתר של חלק מהחשודים ללא כל תנאי. אנו נפעל לתבוע ולמצות את הדין של נותני ההוראות והמבצעים." הוסיף קידר.

בתמונה: עורכי הדין הלוי וקידר.
צילום: יונתן סינדל/פלאש 90.

התמונה של ‏ארגון חוננו - הדף הרשמי‏.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים