עצורי יצהר שוחררו – בימ"ש ביקר את התנהלות המשטרה

27.06.17

בימ"ש השלום בירושלים דחה את בקשת המשטרה והורה על שחרורם של שלושת העצורים אשר נעצרו אתמול (א') במהלך מחאה בעת פינוי מבנה ביישוב יצהר, תוך שהוא מבקר את התנהלות המשטרה.

בדיון אשר התקיים בפני שופטת בימ"ש השלום בירושלים קרן מילר ביקשה המשטרה להרחיק את השלושה לחודש ימים מהיישוב יצהר, בקשה שכאמור נדחתה, בנוסף ציינה השופטת מילר בהחלטתה כי התנהלות המשטרה אינה ראויה תוך שהיא מציינת כי היה ניתן לשחרר את העצורים כבר לאחר חקירתם אמש בתחנת המשטרה.

במהלך הדיון התברר כי נמנע במשך שעות ארוכות טיפול רפואי מאחד העצורים אשר נפגע מאלימות שוטרים במהלך מעצרו. בדיון עלה כי במהלך המעצר התעלף העצור ואיבד את הכרתו, רק לאחר כשלוש שעות ממעצרו אפשרה המשטרה לצוות מד"א להיכנס לתחנת המשטרה ולהעניק לו טיפול רפואי, לאחר מכן סרבה המשטרה בניגוד להמלצת צוות מד"א לפנותו לבית החולים, ורק בסביבות השעה 21:30 פינתה אותו המשטרה לבדיקות בבית החולים.

החשודים, נחקרו בחשד לתקיפת שוטרים ולהשתתפות בהתפרעות, בניגוד לפרסומים של דובר צה"ל לא יוחסו לעצורים זריקת אבנים. את העצורים ייצגו עו"ד נתי רום ועו"ד אביחי חג'בי מהארגון.

עו"ד אביחי חג'בי מסר בתגובה: "החלטת בית המשפט מדברת בעד עצמה. לא רק שמשטרת ישראל מצאה לנהוג באלימות ברוטאלית תוך השלכת רימוני הלם לקבוצת אנשים, אלא ש"הגדילה לעשות" והותירה את העצורים לילה מיותר במעצר. מדובר בעוד הוכחה מובהקת להתנהלות אלימה כלפי ציבור מסוים וראוי היה כי התנהלות זו תיפסק".

עו"ד נתי רום הוסיף "אנו שמחים שבימ"ש קיבל את עמדתנו ושחרר את החשודים ללא הרחקה מהיישוב יצהר, התבקשו ע"י המשטרה 30 ימי הרחקה, בימ"ש הורה על שחרור ללא הרחקה, אפילו לא ליום אחד, בימ"ש אף קבע כי התנהלות המשטרה במקרה זה לא היתה ראויה והיה מקום לשחרר את המשיבים כבר אתמול בתחנת המשטרה. בנוסף בימ"ש ביקר את התנהלות שבה התנהלה משטרת ישראל התנהלה בדיון בכך שבאמצע הדיון כותב נציג המשטרה בכתב יד את הפעולות הנדרשות ולא מגיש אותם בצורה מסודרת מבעוד מועד. אנו שמחים על החלטת בימ"ש".

בתמונה:אחד העצורים לאחד שחרורו מבית החולים.

התמונה של ‏ארגון חוננו - הדף הרשמי‏.
התמונה של ‏ארגון חוננו - הדף הרשמי‏.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים