הטבח בנווה צוף: משפחת הנרצחים דורשים להרוס את כל בית המחבל!

29.08.17

המשפחה פנתה לאלוף באמצעות עו"ד חיים בלייכר ממחלקת נפגעי עבירה בארגון, שמייצג את המשפחה.

נזכיר כי הריסת הבית נעשתה רק באופן חלקי, וזאת על פי פסקי דין של בג"צ בתיקים אחרים שאומצו ע"י צה"ל כנהלים לפיהם ,קבע בג"צ חלקי בית שלא הוכחה זיקה ישירה למפגע אינם יכולים לההרס, ולכן הגם שהיא בבעלות המשפחה אין להרסה. היתר להרוס ניתן רק לגבי הקומה התחתונה, וכך ביצע צה"ל הריסה חלקית של המבנה.

"מדובר על פיגוע מהאכזריים ביותר שידעה מדינת ישראל", כתב עו"ד בלייכר, "רצח בדם קר של שלושה בני משפחה לאחר שהמחבל שמע צחוק של שמחת השבת וחגיגת הולדת הנכד בוקעת מבית המשפחה. נסיבות הפיגוע וסביבת הפיגוע מצדיקות צעד הרתעתי החזק ביותר שיכול להינקט כנגד המחבל וסביבתו".

את הדרישה מנמק עו"ד בלייכר בכך שהרשעת בני המשפחה של המחבל בעבירות של שיתוף פעולה ברמות שונות, מצדיקה פעולה הרתעתית כנגד המשפחה כולה וממילא הריסה של הבית שבבעלותה בכללותו.

ההריסה החלקית של הבניין בלי החרמה של השטח, כך לטענתו של בלייכר, תיצור מצב בו תוכל המשפחה לבנות בנקל את ביתה מחדש. "לצערנו הרס חלקי של הבית מותיר את הקרקע ביד המשפחה וגם מאפשר שיקום של המבנה בעתיד ואינו מרתיע דיו, ובוודאי שלא באירוע חמור כזה", דברי בלייכר. את המכתב הוא חותם בדרישה: "אבקש בשם המשפחה ובשם עם ישראל להשלים את המלאכה להרוס את המבנה כולו ולהותיר את הקרקע ביד מדינת ישראל".

בהתייחס למכתב, מסר עו"ד בלייכר המייצג את משפחת סלומון: "הצורך בהרתעה כלפי המרצחים האכזריים האלה גובר מיום ליום, אך לצערנו עתירות של ארגוני שמאל לבג"צ פוגעות בכח ההרתעה של ישראל. נוצר מצב, בו למרות החוק המתיר החרמת והרס בתי מחבלים, צה"ל נמנע מזה ומסתפק בהרס בפינצטה של קירות בודדים בלא החרמה של השטח. ראינו את המחבל עצמו מחייך בבית המשפט, וההרתעה כמעט ולא קיימת. אני קורא גם לגופים האזרחיים לקום ולתמוך בממשלה ובכוחות הביטחון להגביר את ההרתעה נגד המחבלים", דברי בלייכר.
בתמונה: בית המחבל ' ההרוס' וזירת הטבח.
צילום: דובר צה"ל.

התמונה של ‏ארגון חוננו - הדף הרשמי‏.
התמונה של ‏ארגון חוננו - הדף הרשמי‏.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים