ארגון חוננו מסכם שנה : 54 חיילים פנו למוקד המשפטי של הארגון לייעוץ

26.03.18

צפו בדו"ח המלא: סיכום פעילות 2017

פרסמנו היום את דו"ח הפעילות השנתי של הארגון לשנת 2017 -תשע"ז, מהדו"ח עולה כי במהלך השנה פנו לא פחות מ- 54 חיילים להתייעצות עם המוקד המשפטי של הארגון, שזמין לאורך כל שעות היממה לכל פונה ומעניק סיוע משפטי מידי בידי עו"ד ומשפטנים.

החיילים הרבים פנו לסיוע לאחר שנפתחו בעניינם הליכים משפטיים שונים בעקבות פעילותם הצבאית והמבצעית, בין הפונים גם קצינים ובעלי תפקידים בכירים.

עוד עולה בדו"ח כי הארגון טיפל במקרים רבים של שלילת נשקים מתושבי ההתיישבות ומזרח ירושלים, כאשר ב-12 מהמקרים הצליח הארגון להשיב את הנשקים לבעליהם. בין המקרים הללו, תושב עפרה שנשקו הוחזר לאחר שחש בסכנת חיים בעת שהמון ערבי תקף את רכבו באבנים. התושב ואדם נוסף שהיה עימו השתמשו בנשקם ופגעו באחד הפורעים. נשקם הוחזר לאחר הליך משפטי שנמשך כמה חודשים. באירוע אחר, נשלל נשקו של תושב העיר העתיקה, לאחר שהותקף ע"י ערבים בסמוך לביתו. לאחר ערר שהגיש הארגון הוחזר נשקו.

עוד מצויין בדו"ח כי במקרה בו טיפלו עורכי הדין של הארגון, שמו לב כי שופטת שחתמה על צווי מעצר רבים כנגד נערים מיו"ש נהגה בשיטת "העתק-הדבק" של נוסח הבקשות ועילת המעצר. עורכי הדין הגישו תלונה לנציב קבילות הציבור על השופטים, שמצא את תלונתם מוצדקת והעביר את קביעותיו בעניין לשרת המשפטים ולנשיאת ביהמ"ש העליון.

גם טיול בר-המצווה הכיתתי סמוך ליישוב מגדלים, בו עברו ילדי הטיול לינץ ע"י עשרות פורעים ערבים, הוזכר בדו"ח. לאחר האירוע נעצרו הפורעים מהאירוע וכנגד חמישה מהם הוגשו כתבי אישום. המעצרים נעשו הודות לפעילות מאומצת של הארגון באיתור הפורעים, תיעודים וממצאים מרשתות חברתיות. עורכי הדין של הארגון מלווים בימים אלו את הילדים ובני משפחותיהם במיצוי זכויותיהם כנפגעי עבירה.

במקרה אחר שליווה הארגון, כתב אישום כנגד יהודי שהואשם בתקיפה של ערבים בוטל כליל לאחר שבמהלך המשפט התברר כי לא ניתן לבסס את האשמות כנגדו, והפרקליטות נאלצה למחוק את כתב האישום.

מנתונים נוספים בדו"ח עולה כי במהלך השנה החולפת טיפל הארגון ב- 60 מקרים של צווים מנהליים שניתנו כנגד נערים ותושבי יהודה ושומרון, כאשר על 16 מתוכם הוגשו ערעורים לבימ"ש הצבאי ובשלושה מהם התקבל הערעור במלואו והצווים בוטלו, ובארבעה מהמקרים הצווים קוצרו.

בתחום האזרחי עולה כי במהלך השנה הוגשו 24 תביעות כנגד המשטרה, כאשר תשע מהן התקבלו, אחת מהן נדחתה ושאר התביעות עודן בטיפול. בולטת במיוחד תביעה בה זכה צעיר יהודי בסכום של 40 אלף ₪ לאחר שעבר חיפושים בעירום. במהלך המשפט נחשפו שיטות פעולה פסולות המושרשות בעבודת המשטרה, ובחוננו פועלים בימים אלו לתיקונן.

שמואל (זנגי) מידד, מייסד חוננו סיפר "מודים לה' על הזכות שניתנה לנו לפעול ולסייע לעם ישראל ולחזקו בארצו. אנחנו גם שמחים להגן על חיילי צה"ל שנשלחו להגן עלינו. מטרתנו לעזור לחייל שמוסר את נפשו בהגנה על עם ישראל שיתרכז במשימתו ולא בחשש. שהוא יועמד לדין. 40000 'פק"לי כיס לחייל' שחולקו עד עתה נועדו לתת לחיילים את ההרגשה שלפחות במלחמה הזאת הם לא לבד." מסר.

צפו בדו"ח המלא: סיכום פעילות 2017

לתרומה ישירה: https://www.honenu.org.il/סיוע-ותרומות/תרומות/ ‎

6 תגובות “ארגון חוננו מסכם שנה : 54 חיילים פנו למוקד המשפטי של הארגון לייעוץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים