5 יהודים נעצרו בידי המשטרה והשב"כ

במהלך ליל יום ראשון ובוקר יום שני, נעצרו 3 צעירים יהודים בידי שוטרים מימ"ר ש"י והועברו למתקן השב"כ בבית המעצר קישון. העצורים הובאו לדיון בבימ"ש השלום בנצרת, מבלי שהיה ברור בחשד לאיזה אירוע נעצרו. עורכי דין מארגון חוננו ייצגו את העצורים. בימ"ש השלום בנצרת האריך את מעצרם של שלושת העצורים, מעצרו של אחד מהם הוארך ב-8 ימים, ושל השניים הנוספים ב-7 ימים.

עו"ד אברהם סופר אשר ייצג את העצורים מטעם ארגון חוננו מסר מיד כי בכוונתו לערר על הארכת מעצרם לבימ"ש המחוזי: "אנו נערר על הארכת מעצרם לבימ"ש המחוזי, שם נציג את כל הפגמים של החלטת בימ"ש השלום שהאריך את מעצרם. מדובר בעצורים ללא עבר פלילי, ובחשדות שאינם מבוססים, ככל הנראה מדובר בעוד סוג של פרשייה שמתחילה בקול תרועה רמה ומסתיימת בקול ענות חלושה."

כמה שעות לאחר מכן, במהלך ערב יום שני נודע על עצור נוסף בפרשייה הנחקרת בשב"כ. הצעיר שנעצר בירושלים הינו תושב השומרון, נשוי ואב לארבעה, ובעת מעצרו רכבו הוחרם.

צילום אילוסטרציה: פלאש 90

כעבור שעות בודדות נודע על עצור חמישי, תושב השומרון, כבן 30, אב לשלושה, שנעצר הלילה בביתו בשומרון ע"י כוחות שב"כ וימ"ר ש"י. במהלך מעצרו החרימו הכוחות את רכבו באמצעות גרר שהובא למקום. התושב הועבר למתקן השב"כ בבית המעצר קישון.

עו"ד עדי קידר מסייע ל2 העצורים הנוספים שיובאו היום לדיון הארכת מעצר בבימ"ש השלום בנצרת.

כמו כן גם הדיון בערעור האמור לעיל, של שלושת העצורים מבוקר יום שני, צפוי להתקיים היום בצהריים בבית המשפט המחוזי בנצרת.

 

 

 

Call Now Button