שוב הרס בישיבה בחומש – העצורים נלקחו לתחנה עם ספר התורה

שוב: נהרסה הישיבה בחומש – רבנים ותלמידים מהישיבה נעצרו ונלקחו לתחנת המשטרה יחד עם ספר התורה

כוחות מג"ב, מינהל אזרחי ומשטרה הרסו היום (ב') בשעות הצהרים את מבני ישיבת חומש. הכוחות הגיעו שוב למקום, שהם מלווים בשופל, הפריעו לשיגרת הלימוד בישיבה ובנוסף עצרו במקום שניים מרבני הישיבה ומספר תלמידים. לאחר מכן הרסו הכוחות במקום מספר מבנים של הישיבה. הכוחות לקחו את העצורים שהם עם ספר התורה של הישיבה לתחנת המשטרה באריאל.

התלמידים והרבנים נאלצו להחזיק בספר התורה בכל הדרך ובתחנת המשטרה על מנת שספר התורה לא יחולל ויתבזה.

הצילומים באדיבות ישיבת חומש

נזכיר כי לפני כשבועיים הגיעו כוחות מג"ב ומינהל אזרחי והרסו את בית המדרש של הישיבה. במהלך ההרס הרסו הכוחות את ארון הקודש בבית המדרש וספרי הקודש של בית המדרש הושלכו לריצפה וחוללו. בעקבות האירוע הקשה פנה הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו לשר הביטחון גנץ "הגיע אלי ידיעה ותמונות כי הפינוי היום והישיבה שהוקמה בחומש נעשה באופו שאינו מכבד את קודשי ישראל. תמונות של ארון קודש מחולל וספרי קודש מתגוללים על הרצפה הם מראות קשים שאינם ראויים למדינה יהודית", כתב הרב לגנץ לפני כשבועיים.

עורכי דין מארגון חוננו מסייעים לעצורים, ופועלים לשחרורם "ההתנכלות לתלמידי הישיבה בחומש לא מובנת. ישיבה זו קיימת כבר למעלה מ – 15 שנה. שרים וח"כים רבים הגיעו לביקורי תמיכה. איש איש עם מאבטחי השב"כ שלו. גם צה"ל והמשטרה ליוו אותם בכבוד רב. אז מה קרה כעת? מי נתן את הוראה מפתיעה כזו כעת ולמה?" שאלו בארגון חוננו.

לכתבה בערוץ 7

Call Now Button