התעללות קשה בבעלי חיים בעת פינוי גבעה בבנימין!

כוחות משטרה, צבא ומנהל אזרחי יחד עם חברה אזרחית, פשטו בלילה שבין ראשון לשני על גבעת הבלאדים סמוך לכוכב השחר ופינו את המקום. הכוחות פירקו שני מבני מגורים, החרימו ציוד רב וסילקו מביתה משפחה עם שני ילדים שהתגוררה במקום יחד עם קבוצת רווקים.

הכוחות סירבו תחילה להציג צו, ולבסוף הציגו צו שטח צבאי סגור משנת 99', החתום בידי שר הביטחון יעלון בעת שהיה אלוף פיקוד מרכז. התושבים המתגוררים במקום שלוש שנים אומרים כי מעולם לא הוצג להם הצו המדובר, שנחתם לפני קרוב ל-17 שנה.

בנוסף, באופן חריג, החליטו במנהל האזרחי להחרים עדר כבשים אותו מגדלים בגבעה מזה מספר שנים. אולם התושבים מדווחים כי במהלך החרמת העדר בוצעה התעללות בכבשים. חברת 'א.ש לכידת בעלי חיים' שביצעה את הפינוי העמיסה את הכבשים למשאית ללא כבש, ובצורה מזעזעת כפי שניתן לראות בצילומי וידאו מהמקום. קצין מת"ק מסר לתושבים כי במהלך ההובלה מתו שתיים מהכבשים, בנוסף, 67 הכבשים הבוגרות הוחרמו בעוד שבגבעה נשארו עשרות טליים ללא אימותיהם וללא יכולת לינוק.

נריה בן פזי, בעל העדר מסר כי "עברתי קורס הובלת בעלי חיים, ומי שביצע את ההחרמה עבר על כל הכללים האפשריים וביצע עבירות פליליות ופגיעה חמורה בעדר".

גירוש משפחה עם ילדים קטנים מביתה ללא התרעה ומכח צו שנחתם לפני 16 שנה ונשלף מארכיון כלשהוא, הוא מעשה שלא יעשה. גם הפגיעה ברכוש התושבים וההתעללות בעדר הכבשים בצורה שהובילה לפגיעה קשה בבעלי החיים ואף למוות של מספר כבשים היא מחרידה ועוברת על חוק צער בעלי חיים. אנו נפעל בכל הכלים המשפטיים כדי למצות את הדין עם הרשויות והחברה האזרחית השותפה למעשה.

עו"ד מנשה יאדו מהארגון מסר בתגובה: "לא היה מקום ואין אח ורע לפינוי של תושבים בלי הליך של התראה מוקדמת ובלי הליך של שימוע. אין שום צל צילו של ספק כי אילו היה המנהל פועל בדרך חוקית שעונה על כללי המנהל התקין הצדק הטבעי והמוסר הכללי באופן שהיתה מתקיימת פרוצדורה סבירה מקדימה התראה ושימוע כי אז לא היה נגרם שום נזק לאינטרס של אכיפת הצו משנת 99, וברור כי התכלית של הפעולה לא היתה אכיפת הצו אלא פירוק ברוטלי ולא חוקי של גבעת הבלאדים בתואנה ובעלה תאנה של שמירה על אותו צו ארכאי".

בוידאו: ההתעללות בבעלי החיים.

קרדיט תמונה ממוזערת: ארכיון: Abed Rahim Khatib / Flash 90

 

Call Now Button