רקע

חוסר אונים-

במשך השנים, יהודים רבים אשר פועלים למען עם ישראל נקלעים  למצוקה משפטית-

חיילים במהלך לחימה כנגד האויב, מתיישבים אשר נאלצו להתמודד עם בעיות ביטחוניות והתיישבותיות, או אזרחים מן השורה אשר מוחים על התנהלות הממסד.

יהודים אלה הופכים לפתע מקצין בעל תהילה או אב למשפחה מכובדת לנרדפים אשר נאלצים להתמודד עם מעצר ומשפט על כל הכרוך בכך.

חלקם מצליחים אמנם באופן חלקי להתמודד לבדם עם המציאות החדשה, אך רבים נוספים נותרים ללא סיוע בהנחיה כיצד לנהוג, בשחרור מהמעצר ובמימון הוצאות המשפט הרבות.

כדי לסייע ולגבות את אותם יהודים הוקמה עמותת "חננו".

 

צילום: לע"מ

 

עמותת "חננו"-

עמותת חננו הוקמה בשנת התשס"א ע"י שמואל מידד (זנגי). כחייל וכתושב עיר האבות חווה מידד את המציאות הביטחונית הקשה מחד, ואת המדיניות הנוקשה מצד מערכת אכיפת החוק מאידך.  כמענה למציאות זו החליט מידד להקים את "חננו" אשר בעז"ה תהווה מענה למצוקה הקיימת, בציפייה להשבת שופטינו כבראשונה.

 

מה פירוש השם "חננו"-

את הפסוק "חננו ה' חננו כי רב שבענו בוז", כתב דוד המלך בספר תהילים, כתפילה ותחנון לבורא עולם שיחון אותנו ויגאלנו.

 

כיצד אנו פועלים

 

עמותת  "חננו" לקחה על עצמה לסייע, בעז"ה, בכל שלבי ההתמודדות המשפטית, החל מרגע ההיתקלות הראשונית דרך המעצר על כל שלביו, הלאה בניהול המשפט, וכלה בסיוע לאסירים המרצים תקופות מאסר.

 

בשלב המעצר הראשוני אשר ממש כמו ברפואה הוא השלב הקריטי, "חננו" לוקחת אחריות מלאה הן על התשלום והן על העברת הדיווחים לכל מי שצריך. אנחנו מפעילים עורכי דין, אשר מייצגים את העצור במעצר הראשוני (מעצר הימים),  ובמידה והוגש כתב אישום אף בשלב הדיונים על התנאים בהם ישהה הנאשם בעת ניהול המשפט (תום ההליכים). 

 

בהמשך, במידה ומתנהל משפט (מדובר בכ- 30-50% מהנעצרים, כלומר פי 4 מהממוצע הפלילי הארצי עקב נהלים מיוחדים המוטלים  בתיקים כגון אלה!!!) אנו מחברים את המואשם לעו"ד לניהול התיק ומלווים את הנאשם בייעוץ והכוונה ובקביעת המחיר(התיווך- חינם, ועל פי מחירון שנקבע על ידינו).

 

אם בסוף התהליך ביהמ"ש החליט על הרשעה ותקופת מאסר, "חננו" מלווה את האסיר בהגשת עתירות  וסיוע כלכלי לאסיר ולמשפחתו, ע"פ יכולות העמותה.

 

גם חי וגם זכאי!